Dështon filmi “Tenet”

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Filmi fantastiko-shkencor Tenet duket se nuk po korr sa duhet sukses dhe kjo për shkak se kur u publikua një pjesë e konsiderueshme e kinemave ishin të mbyllura. Por një konkurrent shumë i fortë në këtë mes është filmi me protagonist kryesor aktorin e famshëm Robert De Niro, që portretizon një gjysh i cili hyn në luftë me nipin e tij, ka arritur ta rrëzojë filmin me buxhet të lartë.

Në vetëm dy muaj që është publikuar edhe filmi me titull “The War with Grandpa”, që në javën e parë të shfaqjes ka arritur të pozicionohet në vendin e parë falë shitjes së biletave që deri më tani kanë shkuar në 3.6 milionë dollarëve.

Projekti i fundit i regjisorit Christopher Nolan, “Tenet”, aktualisht renditet në vend të dytë me 2.1 milionë dollarë të arkëtuara në vetëm gjashtë javë, shumë pak nga sa ishte e parashikuar. Ky film është realizuar me një buxhet marramendës, prej gati 205 milionë dollarësh, i cili u publikua në kohë pandemie.

Me regji nga Tim Hill, komedia “The War with Grandpa” bazohet në librin për fëmijë me të njëjtin emër. Filmi rrëfen historinë e gjyshit Ed, i cili shpërngulet të jetojë me familjen e së bijës dhe kështu detyrohet t’ia zërë dhomën e gjumit nipit të tij, Peter.

Ky i fundit nuk pajtohet me idenë se duhet të flejë në një dhomë me gjyshin. Së bashku me shokët e tij, ata thurin plane duke realizuar intriga nga më të ndryshmet, i cili në fund arrin që të flejë me nipin e tij në një dhomë. Në film po ashtu luajnë aktorët e njohur hollivudianë, Uma Thurman dhe Christopher Walken.

Ndërkaq, në vendin e tretë, të katërt dhe të pestë renditen filmat “Hocus Pocus”, “The New Mutants” dhe “Unhinged”.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!