“Duke pritur Fest 56” me Andri Xhahun në Radio Tirana

Edicioni i 56-të i Festivalit të Këngës në RTSH tashmë ka hapur dyert e për të gjithë adhuruesit e muzikës së lehtë shqiptare.

Pas prezantimit zyrtar të këngëve dhe emrat e finalistëve ka ardhur momenti të dëgjojmë 22 interpretimet në garë.

Këngët e këtij edicioni përveçse janë të disponueshme online në kanalin zyrtar të RTSH në Youtube do mund t’i dëgjojmë çdo ditë në valët e Radio Tirana.

“Duke pritur Fest 56” në prezantimin e Andri Xhahu është emisioni më i ri që ka nisur këtë të hënë në valët e Radio Tirana, ku do të njihemi me artistët pjesëmarrës të Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH.

Takimi është nga e hëna në të enjte, ora 10:30, në Radio Tirana.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.