Greqia goditet nga tërmeti 6.9 ballë, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri!

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Një tërmet i fuqishëm ka goditur ditën e sotme Greqimë.

Mësohet se ka qenë një tërmet me magnitudë 6.9 rihter ai që ka goditur vendin fqinj, ndërsa lëkundjet janë ndjerë në Greqinë Veriore dhe Qëndrore.
Sipas informacioneve epiqendra e tërmetit ishte në Larisa.

Thellësia e tërmetit ishte 10 km, i ndjekur nga një tërmet me madhësi 4.6. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në shumë qytete në Shqipëri, sidomos në jug të vendit, por edhe në Tiranë.

BurimiNews31
Artikulli paraprakE kemi parë si konkurente dhe opinioniste, tashmë Ana 1 do të ketë edhe një tjetër rol në “Për’Puthen”
Artikulli tjetërGJIKO DHE ELITA BEHEN PRINDER PER HERE TE DYTE!