Integrimi në BE dhe pandemia / Rama niset sot për në Gjermani

Kryeministri Edi Rama pritet të niset sot pasdite për në Gjermani.

Mësohet se në fokus të kësaj vizite është Integrimi i vendit në Bashkimin Europian dhe COVID-19. Ndërkohë bëhet me dije se Rama do të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Rama në cilësinë e kryetarit të OSBE, po ashtu edhe Merkel janë shqetësuar për krizat që kanë kapur Europën nga Bjellorusia tek konfiktet Rusi- Ukrainë dhe Turqi- Greqi.