Koronavirusi, shtyhen të gjitha këstet e kredive deri më 31 maj 2020

Afati i kredive për bizneset dhe individët është vendosur të shtyhet.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ku thekson se ka firmosur vendimin për shtyrjen e kredive.

Në shkresë thuhet se kreditë do të shtyhen deri në datën 31 maj 2020, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19.

Sipas vendimit të publikuar nga kreu i qeverisë, kredimarrësit duhet të komunikojnë me kredidhënësit, për argumentimin e shtyrjes së afatit.

Njoftimi i plotë:

 

 

REKLAMA
loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.