Mbyllja e diskove dhe klubeve, ironizojnë artistët: ‘T’i bëjmë live-t në mëngjes, të na shijojë kafeja’

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë për mbylljen e diskove, klubeve të natës dhe bareve me muzikë, ka sjellë me vete reagimin e artistëve që japin shfaqje live. Kantautori Elton Deda ka postuar një status ku ironizon këtë vendim:

“Stop sfidës ndaj rregullave”/ Manastirliu: S’ka më disko e pub-e, as në ambiente të hapura dhe as të mbyllura! Në të kundërt gjobë

“Kevin Kaceli sapo më dha nje mendim te vyer. Ne muzikantet, ti bejme Live-t tona nga ora 8 e mengjesit deri në 10. Ne këtë mënyre shijohet kafja e mengjesit persembari. Faleminderit te gjitheve qe do na mbeshtesni ne keto orare”, shkruan ai.

Edhe këngëtarja Xhesika Polo ka reaguar duke thënë se mbyllja e muzikës pas orës 20.00 është një vendim i pakuptimtë.

https://www.instagram.com/p/CC3HcTbAM7Q/?utm_source=ig_web_copy_link

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!