Më në fund zbulohet data e premierë së ‘Don’t Worry, He Won’t Get Far On Foot’!

Amazon Studios do të lancojë dramën biopike të Gus Van Sant,  “Mos u brengosni, ai nuk do të shkojë shumë larg”, (‘Don’t Worry, He Won’t Get Far On Foot’) më 11 maj të vitit të ardhshëm sipas raportimit të Deadline.

Filmi është i bazuar në kujtimet e John Callahan (Joaquin Phoenix), i cili u paralizua pas një aksidenti me makinë në moshën 21 vjeçare dhe përdori vizatimin si një formë terapie. Jona Hill dhe Jack Black janë disa nga aktorët që do të kenë rol kryesor në film.

Përshtatja nga Van Sant, mban skenarin nën emrin e Jack Gibson dhe William Andrew Eatman. Charles-Marie Anthonioz, Mourad Belkeddar, Steve Golin, Nicolas Lhermitte janë në rolin e producentëve.

11 Maji është fundjava e Ditës së Nënës. në Perëndim. E ku ka më bukur se sa të shohësh një film si ky, në ditë aq të bukura?/IMA/