Michael B. Jordan shpallet mashkulli më seksi për vitin 2020

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Aktori dhe producenti Michael B. Jordan është zgjedhur nga revista “People” si “Mashkulli më Seksi” i vitit 2020.

Fituesi i këtij viti u zbulua gjatë emisionit ”Jimmy Kimmel Live!”.

Ky vit shënon përvjetorin e 35-të të këtij “trofeu” që revista ”People” jep. Michael foli me ta në lidhje me fitoren, duke ju bashkuar një liste të gjatë me meshkuj seksi ndër vite dhe tha se vajzat dhe gratë në familjen e tij janë padyshim krenare që ai është vlerësuar me këtë çmim.

”Kur gjyshja ime ishte gjallë e lexonte shumë revistën, madje e koleksiononte, më pas gjithashtu edhe mamaja ime, edhe tezja. Këtë numër të revistës me siguri do ta vendosin në një vend të veçantë. “- tha aktori.

Vitin e shkuar fitues ishte John Legend, ndërkoë që para tij ishte Idris Elba.