“Mos dilni jashtë”- Doktor Pipero nga Open u bën thirrje shqiptarëve

Doktori i njohur Pëllumb Pipero është i ftuar në Open në Top Channel teksa foli për të rejat më të fundit nga situata e koronavirusit në Shqipëri. Doktor Pipero u ndal edhe tek terapia që po marrin të infektuarit me Covid-19.

“Në terapinë kemi 2 antiviralë dhe 2 antibiotikë. Ky protokoll është bërë duke parë një shembull nga Kina dhe Italia. Është një terapi që po jep efekt, por pa pasur një medikament anti Covid-19 nuk mund të themi që ky protokoll është përfudnimisht i duhuri”- tha Pipero.

Doktori bëri edhe një thirrje për të gjithë moshat e mëdha. “Kemi një shtim të rasteve të moshave të mëdha në spital. Në pavjonin tim kam 17 pacientë ku 11-12 prej tyre janë moshë e madhe. Prandaj dua të bëj një thirrje gjyshërve. Në qoftë se doni të ruani nipërit tuaj, dhe në qoftë se i doni nipërit dhe mbesat tuaja, ju lutem mos dilni jashtë”- u bëri thirrje doktor Pipero të moshuarve.

Top Channel

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.