Ndërron jetë nga koronavirusi, aktori i humorit Fatmir Xhelili

Shuhet në moshën 69-vjeçare aktori i humorit Fierak Fatmir Xhelili si pasojë e koronavirusit.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Shuhet në moshën 69-vjeçare aktori i humorit fierak Fatmir Xhelili si pasojë e koronavirusit.

Vetëm disa ditë më parë ai i është nënshtruar një operacioni në zemër në Tiranë.
Më pas ai doli nga spitali dhe u dërgua sërish në shtëpi ku vetëm pak ditë më pas rezultoi pozitiv me koronavirus.

Ai u dërgua sërish në Spitalin Infektiv ku më pas ka ndërruar jetë.

Xhelili ishte aktor në teatrin “Bylis” në Fier ku ka interpretuar për vite me radhë përkrah emrave të njohur të artit dhe kinematografisë.