Netflix ndryshon look, zbulohet logo e re

Netflix-Old-Logo

Kjo është logo aktuale:

13502130_10153696123838870_522765110773053650_n-750x750

Për momentin ndryshimi me logon e re ka prekur vetëm mediat sociale, por nuk përjashtohet mundësia që do të mund ta shohim kudo shumë shpejt.

Kjo është hera e dytë që brand-i amerikan ka rifreskuar identitetin vizual. Ndryshimi i parë ka ndodhur në 2014, e mbani mend si ishte atëherë?

Netflix-Older-Logo

Nuk bëhet fjalë vetëm për një evolucion të thjeshtë të logos, por për një hap përpara tê vetë markës, që shfaqet inovative dhe kreative në të njëjtën kohë.

Po ju si mendoni për këtë ndryshim të papritur tëlogos nga Netflix?

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

TË NGJASHME

Next Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist