Pamjet e rënda të aksidentit kur polici “fluturon” në ajër nga përplasja | VIDEO

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Këto janë pamjet e rënda të përplasjes së punonjësit të Policisë Rrugore këtë të hënë. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 13:00 në autostradën Durrës-Tiranë.

Siç duket nga pamjet e siguruara nga gazetarja Aida Topalli, përplasja ka qenë shumë e rëndë për efektivin e Policisë Rrugore, i cili ka “fluturuar” disa metra në ajër për shkak të goditjes.

Efektivi me iniciale R.Q. në momentin e aksidentit kishte ndaluar një mjet BMW X5, ndaj të cilit po kryente verifikimet dhe veprimet policore për shkak se e kishte konstatuar duke qarkulluar pa vendosur targat në vendin e caktuar.

Ai është përplasur nga një mjet që drejtohej nga një 20-vjeçar. I riu humbi kontrollin e mjetit dhe për pasojë goditi mjetin e parkuar dhe policin.

Efektivi i policisë u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë në komisariat janë dërguar të dy shoferët e makinave që u përfshinë në aksident.

Burimitvklan.al
Artikulli paraprakPas hapjes së vendit, çfarë mund të ndodhë? Zv.ministrja Rakacolli: Jemi në rrezik, ja ç’do bëjmë nëse shifrat nuk shkojnë siç mendojmë
Artikulli tjetërZbulohet puna e tretë e Bieta Sulos, ja dokumenti!