Pëllumb Pipero tregon nëse duhet mbajtur ende maska mbrojtëse

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

A duhet të përdorim maskën mbrojtëse apo joi? Mjeku i Pëllumb Pipero ka diskutuar mbrëmjen e sotme në një lidhje direkte në emisionin “Zonë e Lirë”, ndërsa është shprehur se në rrugë nuk duhet të mbahet maska.

Por duhet të kemi kujdes kur jemi në ambiente të mbyllura dhe se në këto ambiente duhet të mbahet maska.

“Maska duhet të vendoset në ambiente publike, nuk është e nevojshme të vendoset kur jeni në rrugë. Polici sigurisht duhet ta ketë. Duhet medoemos të mbahet maska me studentët kur jeni në ambiente të mbyllura”, u shpreh mjeku Pipero.

Burimifastnews
Artikulli paraprakKy është qyteti shqiptar që gjendet 30 metra nën tokë: Aty kishte spital, furrë buke dhe zyra të administratave
Artikulli tjetërViktimat e luftës/ 55 gazetarë të vrarë nga koronavirusi në 23 shtete të botës