“Përhapet shumë lehtë, na rrezikon të gjithëve”, Manastirliu mesazh qytetarëve, ja për çfarë apelon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i bën thirrje qytetarëve të mbrohen nga Covid-19, pasi duke respektuar masat mund të ndalet përhapja e këtij virusi.

Në një postim në rrjetet sociale, Manastirliu shkruan: “Virusi përhapet shumë lehtë, duke rrezikuar shëndetin e gjithësecilit! Por po kaq lehtë mund të ndalet, nëse zbatohen në përditshmëri këto rregulla të thjeshta.

#Mbroni veten dhe të afërmit tuaj! Vetëm duke treguar kujdes mund ta mposhtim 🤜

#COVID19🤛

‼️#RespektoniRregullat🙏🏼