Programi i Mbrëmjes | 24/10/2015

#IMAprimeTime // PROGRAMI I MBREMJES, E Shtunë 24 Tetor 2015

Programet që ofrojnë televizionet kryesore shqiptare në mbrëmje.

top-channel

TOP CHANNEL | Ora 21:00 Solisti [Film]

Edhe jeta ka mendjen e vet. Askush s`e ndryshon dot atë duke u përpjekur ta ketë sa më të sigurt. Një gazetar që s`po gjen dot fjalët e një jete që ka humbur udhën…

tv-klan

TV KLAN | Ora 21:00 ERTUGRUL [Serial premiere, ep.6, 7]

Një serial i zhanrit historik, produksion i vitit 2014 prodhuar për TRT 1 dhe i vlerësuar për nga ndjekshmëria si seriali më i mirë i sezonit televiziv 2014. Seriali numëron 2 sezone me nga 27 episode (110–125 minuta) dhe vazhdon ende të jetë në transmetim. Subjekti i serialit Diriliş – Ertuğrul është i bazuar në historinë e Ertugrul, djali i Sulejman Shahut dhe babai i Osmanit të I-rë që themeloi Perandorinë e madhe Osmane.

vplus

VIZION PLUS | Ora 21.00 Alpazar [Show Humori] Live Streaming

Spektakli i humorit me autor dhe moderator Agron Llakaj. Me aktoret, Agron Llakaj, Behar Mera, Markela Dede dhe Altin Marku. Al Pazar eshte nje shfaqje ku ne bosht eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social por edhe nga bota e artit dhe e kultures, prej vendit dhe jo vetem.

Cila eshte zgjedhja juaj per sonte? Komentoni me poshte!

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.