Qytetari DENONCON me emra shoqërimin nga policia: Më sulmojnë se jam i djathtë, kërkoj mbrojtje

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

-Një 61-vjeçar nga Saranda i identifikuar si Fatmir Sadiku, pretendon se është dhunuar dhe është shoqëruar nga Policia vetëm për shkak të bindjeve të tij të djathta politike.

Në një video që ka postuar në rrjetet sociale, 61-vjeçari pretendon se është i sëmurë nga zemra, dhe gjendja e tij është përkeqësuar gjatë shoqërimit, dhe për këtë shkak është dërguar në spital, ndërsa shton se policët që u përballën me të ishin dhe vetë pa maska.

Sadiku shkruan se kërkon mbrojtje nga mediat dhe strukturat e PD-së pasi e kanë shoqëruar në komisariat pasi është i djathtë.

POSTIMI:Dje rreth ores 20.30 minuta mbasi isha smur kisha ndaluar te miku im .ne lokal

isha vetem un me drita fikur ne erresir pavarsisht se kishte kalur fasha e orarit .jasht leviznin makina e kembesor kjo duket nga vidjoja oficeri policis ben hasanbega me drejtohet pa mask dhe me thot e kam vetem me ti .i thom dakort por te lutem ver masken nuk pranoi dhe me mori focerisht e me coi ne komisarjat ne komisarjat gjendja ime shendetsore rendohet dhe andej me cojn ne spital ku mora dhe mjekimin arsieja e vetme esht se un jam i djatht dhe kete e din te gjith ju lutem te gjitha medjave strukturave te Pd te na brojn nga keta bandit e kriminel e trafikant qe kan pushtuar policin shqiptare