“Red Sparrow”, i papërshtatshëm për publikun

Në pritje për të dalë në ekranin e madh në Mars të këtij viti, filmi Red Sparrow është konsideruar nga kritika si i papërshtatshëm. Me protagoniste kryesore Jennifer Lawrence, sipas bashkësisë amerikane për vlerësimin e filmit, Red Sparrow përmban skena të forta dhune, torture, seksi dhe shumë nudizëm.

Lawrence luan rolin e një femre fatale, Dominika Egorova, një agjente ruse e cila trajnohet për t’u bërë vrasëse që në moshë të re.

Fituesja e çmimit Oskar si aktorja më e mirë në 2013 për fimin “Silver Linings Playbook” ka treguar jo vetëm talentin, por edhe aftësitë e saj fizike në film, edhe pse asgjë nuk konsiderohet surprizë pas performancës së saj në serialin “The Hunger Games”.

I bazuar në romanin e Jason Mathevs, filmi  drejtohet nga regjisori Francis Lawrence, teksa në  kastin e aktorëve përfshihen gjithashtu Joel Egerton, Mary Luiz Parker, Mathias Sennett, Jeremy Irons etj.

Tv Klan

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.