Rriten sërish shifrat/ 12 viktima dhe 832 raste të reja në 24 orët e fundit

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Rriten sërish infektimet ditore me Covid-19.

Sipas asaj që njofton Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë shënuar 832 raste të reja infektimi.

Sa i përklet viktimave, 12 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin.

Në total, në 24 orët e fundit janë kryer 2176 tamponë.