Shtyhet sërish seanca ndaj Emiliano Shullazit, procesi i bllokuar nga viti 2018

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Dështon seanca e radhës ndaj Emiliano Shullazit dhe 4 të bashkëpandehurve në Apelin e Posaçëm.

Shkak i shtyrjes është bërë mos paraqitja e avokatit të zgjedhur nga Blerim Shullazi dhe i avokatit kryesisht për Endrit Qyqen.

LEXO EDHE:
‘U bë edhe shpirti i mamit, ëngjëll! O Zot! – Vajtimi i nënës për vajzën shtazanë, që ndërroi jetë nga Covid

Procesi në fjalë nuk zhvillohet prej dhjetorit 2018 dhe numëron mbi 40 seanca të shtyra.

Në fund të korrikut, Shullazi dhe grupi u izoluan ne regjimin 41 Bis.

Në vitin 2018 të pandehurit e dosjes u dënuan me 55 vite burg në total.