Tronditet Lezha/ Ekzekutohet me armë zjarri, polici 26 vjeçar

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Një efektiv policie i forcave të FNSH-së në Shkodër është ekzekutuar me armë zjarri orët e para të mëngjesit të sotem në aksin rrugor Lezhë-Milot, në zonën e Gajushit.

Viktima Xhulio Prela,26 vjeç, ka qenë duke lëvizur me makinë në momentin që është ekzekutuar me armë zjarri rreth orës 3 të mëngjesit të sotëm. Pas ekzekutimit të Prelës, makina tip “Volkwagen” ka dalë jashtë rruge duke përfunduar në një parcelë aty pranë.

Nuk dihen ende rrethanat dhe shkaqet e kësaj ngjarje të rënde ndërkohë që forca të shumta policie kanë shkuar në vendin ku është vrarë kolegu i tyre Xhulo Prela dhe kanë nisur hetimet.

BurimiCNA
Artikulli paraprakTë gjithë në ankth nga planet e Bashës, nga Berisha te aleatët, në bazë plasin përplasjet mes njerëzve të ish-kryeministrit dhe liderit demokrat
Artikulli tjetërU prek nga Covid-19, ndahet nga jeta presidenti i “Fax News” Kasem Hysenbelliu