‘Vogue’ rendit Dua Lipën si një ndër femrat më me ndikim në botë

Një listë e rëndësisë së madhe në revistën prestigjoze ‘Vogue’ ka mbledhur së bashku 25 emra të grave  evajzave më me ndikim në botë muajt e fundit. emra të dëgjuar në fushën e politikës, medias, sportit dhe artit. Mes gjithë atyre emrave qëndron tashmë edhe Dua Lipa.

Prestigjozja ‘Vouge’ e ka renditur Dua Lipën në mesin e 25 femrave më me ndikim në botë. Dua Lipa është cilësuar si femra më e preferuar në Britani në vitin e kaluar.

’12 muajt e kaluar e kanë qenë një ndryshim i madh për këngëtaren 22-vjeçare një ndryshim i madh, nga një zë pak i njohur ajo u shndërrua në një yll që i mbush stadiumet. Dua Lipa ishte sot artistja më e preferuar femër në Britani vitin e kaluar. Lipa bëri historinë e britanikëve në shkurt, kur ajo u bë gruaja e parë që mori pesë nominime në një natë. Ajo është gjithashtu një përcaktuese e kulturës.Hiti i saj “New Rules “, himni i fuqizimit të gruas, paraqiti një plan për jetën seksuale moderne dhe deri më sot ka pasur më shumë se një miliard klikime në YouTube.’

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.