Xhensila bën paqe me Alaudin Hamitin, pas hatërmbetjeve të së kaluarës

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Xhensila Myrtezaj, përmes një interviste në “NIN”, i dha fund hatërmbetjeve me moderatorin Alaudin Hamiti. Ky i fundit, e pyeti me humor se “sa kohë do të kalojë derisa ta ketë sërish në emision” dhe pas kësaj, këngëtarja u shpreh:

“Jo, jo. Nuk ma do mendja. Aq më shumë tani që njihemi pak më mirë se ndonjëherë krijohen disa përshtypje, andej nga pjesa tjetër e ekranit, jo të duhura, por ka vend për ndryshim dhe përmirësim gjithmonë. Mbi të gjitha faleminderit shumë për ftesat e shumta që më ke bërë, por pikërisht tani ishte momenti që të vija.”

Më pas, Hamiti bëri shaka duke thënë se iu desh të “fuste miq”, mes tyre edhe artisten e makeup-it, Sellma Kasumoviq, mirëpo Xhensila shtoi se “nuk ka lidhje. Thjesht tani ishte momenti”.

“Ishte një inat që…të jemi të sinqertë, unë nuk jam një njëri aq gjakftohtë dhe i lë [gjërat] për në momentin e duhur që ai inati të zbehet. Nuk jam kurrë hakmarrëse, por lë atë timen të shkojë në fund.” – tha Xhensila më pas.

Në maj të vitit 2019-s, në një komunikim me reperin Don Phenom, Alaudin Hamiti zbuloi shkakun pse Xhensila nuk i shkonte në emision.

“Më është bërë një pyetje për këngëtaret që janë më të famshme tani; ka qenë Elvana, Tuna, dikush tjetër edhe Xhensila. Më pyetën se cila më pëlqen më pak dhe unë thashë emrin e Xhensilës. Që prej asaj kohe, Xhensila ka hatërmbetje. E kam ftuar në emision, në fakt koleget e mia e kanë ftuar dhe përgjigjja ka qenë: ‘Jo se nuk më pëlqen moderatori’.”

Në lojën “Haje ose Thuaje”, Xhensila u shpreh se “e kishte marrë personale”.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!