Pezullohet puna në aeroportin “Nënë Tereza”, punonjësi debat me Ballukun: Nuk mund t’ju presim pafundësisht

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Ditën e sotme u ndërpre për disa minuta puna në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit “Nënë Tereza”.

Shkak mësohet se është bërë një greve e kompanisë Albcontrol.

Kjo e fundit është shoqëri aksionare me kapital 100% shtetëror, pronë e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes.

Lexo edhe: Protesta e stafit, pezullohet puna në aeroportin “Nënë Tereza”

Ata kanë kërkuar një takim me ministren e linjës, Belinda Balluku, e cila ndoshta për shkak të angazhimeve elektorale është vonuar disa çka ka sjellë më pas një debat në telefon me një nga punonjësit.

Debati në telefon me ministren Balluku:

Punonjësi: Zonja ministre ne ju pritëm. Nuk mund t’ju presim pafundësi këtu

Balluku: Ore ti tani! E bëmë telefonatën bashkë apo flet kot tani? Jam rrugës, po vij. Shih telefonatën. Në 10 pa 10.

Punonjësi: Po pra, 10 pa 10.

Balluku: 10 pa 10 me 11 pa 10 sa bëjnë? 3 orë?

Punonjësi: Njerëzit janë në pamundësi për të pritur.

Balluku: Jam duke ardhur në Rinas. Lere 3 orëshin se është turp

Punonjësi: Po flasim për një orë e gjysmë, jo 3 orëshin.

Më pas, ministrja Belinda Balluku është parë duke u futur në ambjentet e AlbControl në Rinas nga ku ende nuk ka një deklaratë për mediat.

Lexo edhe: Nga sot bllokohen fluturimet në Rinas, shkak greva e Albcontrol, Berisha: Ndrikull Gryksia pushoi 5 kontrollore

KËRKESAT E PUNONJËSVE:

Rikthimi në punë i kontrrollorëve të hequr,

anullimi i vendimit të bordit më 24 prillit 2020,

një anëtar i sindikatës në bord,

transparencë finaciare

dorëheqjen e menaxhmentit

BurimiOra News
Artikulli paraprakVIDEO | Beart Rexhepi rrëfen të vërtetën për ndarjen me Tean dhe zhgënjimin e tij ndaj ish të dashurës
Artikulli tjetërI ati i Djokoviç akuzon Federer: Tenist i madh por njeri i keq