Rikthehet “Lugina e Ujqërve” !

A do të rikthehet përsëri ” Lugina e Ujqërve”? Aktori Necati Sasmaz, i njohur si Polat Alemdari i “Luginës së Ujqërve” përgatitet të rikthehet me një film kinematografik. 

Filmi “Kurtlar Vadisi Vatan” (Lugina e Ujqërve Atdheu) ka nisur xhirimet në Antalia dhe kompania  ka publikuar fotot  nga shesh-xhirimi. Filmi do të shfaqet së shpejti në kinematë turke dhe ato të jashtme, por kompania nuk ka publikuar ende muajin dhe datën e saktë të premierës. “Milliyet” thotë se në film do të luajnë aktorët e famshëm që kanë luajtur për vite me radhë në serialin “Lugina e Ujqërve”. 

Filmi pritet me shumë kureshtje, veçanërisht pasi këtë vit Necati Sasmaz nuk u rikthye si zakonisht. Por ka vendosur të rikthehet me një film kinematografi. Më parë u zhvillua një gjyq që kërkonte bllokimin e filmave të këtij seriali. Aktori Necati Sasmas,  pati deklaruar se filmi i ri do t’i kushtohej grushtit të shtetit të ndodhur në Turqi. Por nuk dihet ende nëse filmi do të trajtojën këtë temë që ka thenë.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.