“The Batman” ndërpret xhirimet! Aktori kryesor u testua pozitiv për Covid-19

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Pak ditë pas rifillimit të xhirimeve, filmi “The Batman”, është pezulluar, përsëri për arsye të koronavirusit.

Pauza në filmime, e konfirmuar nga Warner Bros, është për shkak se aktori kryesor, Robert Pattinson është infektuar me koronavirus, sipas mediave amerikane.

Warner Bros tha se një anëtar i ekipit të prodhimit po vetë-izolohej, por nuk tha se kush prej tyre.

Xhirimet nisën në Glasgow, më herët këtë vit, por ato u ndërprenë për shkak të pandemisë.

Një zëdhënëse e studiove Warner Bros u shpreh:

“Një anëtar i prodhimit të filmit “Batman” ka rezultuar pozitiv për Covid-19 dhe po izolohet në përputhje me protokollet e vendosura. Xhirimet janë ndërprerë përkohësisht.”

Vanity Fair tha se aktori britanik, Pattinson, 34 vjeç, e mori virusin disa ditë pasi rifilluan xhirimet, të cilat rinisën 6 muaj më vonë, që nga ndërprerja e parë.

Filmi “Batman” u mendua të publikohej në qershor të vitit 2021, por tashmë është shtyrë për në tetor 2021.

Në filmin e ri, të drejtuar nga Matt Reeves, ylli i Twilight, Robert Pattinson, ndjek hapat e Christian Bale, Ben Affleck, Michael Keaton dhe George Clooney, në interpretimin e superheroit të qytetit Gotham.

Aktori nuk ka komentuar ende mbi lajmin.

Burimi: BBC

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!