Nuk do ta besoni si duket Borëbardha, 48 vite pas filmit! FOTO

Aktorja e cila ka luajtur rolin e Borëbardhës quhet Zeynep Degirmencioglu. Ajo është bërë e njohur me këtë rol në vitin 1970 dhe një vit më pas në rolin e Hirushes. Filmi i cili vazhdon edhe sot të mbedhë të gjithë pas ekranit, ka mbetur një sukses i madh i kinemasë turke. Por, e dini si duket sot Borëbardha me imazhin e së cilës jemi rritur?

Zeynep në moshën 62 vjeçare tashmë, vijon të jetë një zonjë e pashme dhe e suksesshme. Edhe pse është tërhequr që prej moshës 20 vjeçare nga aktrimi, Borëbardha jonë ka gjetur veten në fushën e biznesit. Ajo gjithashtu ka edhe dy vajza.

Marre nga tring.al