Paramount fshin posterin e diskutueshëm të 11 Shtatorit në filmin “Teenage Mutant Ninja Turtles”

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Të martën, Paramount Pictures Australia, postoi në tëitter një poster për filmin e ri të Teenage Mutant Ninja Turtles. Në poster paraqitet, e qëllimshme apo jo, një ndërtesë në shpërthim në datën e 11 Shtatorit, e cila është dhe data e shfaqjes së filmit. Për këtë arsye Paramount Pictures Australia i ka kërkuar falje BuzzFeed ku shkruhet:
“Na vjen shumë keq që kemi përdorur atë punim artistic për materialet e marketingut duke promovuar si datë hapje 11 Shtatorin në Australi. Duke kombinuar atë imazh me datën e shënuar ishte një gabim. Ne nuk e patëm me të keq dhe pa ofendim dhe kemi marë masa të menjëhershme duke e fshirë fare postin.”

10588761_754166837973964_581237219_n

IMA/M. Uruçi

Artikulli paraprakZefina Hasani autore e The Voice of Albania 4
Artikulli tjetër“Marilyn in white”, sharmi i Monroe në fotot e George Barris